Ljubičko brdo - pogled prema sjeveru

Kako napisati najavu izleta ili informaciju

Napomena vodiču i sudionicima izleta: Važno je oglas pripremiti pravovremeno, da planinari mogu naći obavijest na internetu i u ormariću. Za autobusni izlet 4 tjedna unaprijed, za prijevoz autima 3 tjedna, za Samoborsko gorje 2 tjedna. Informacije i dogovori o pohodima rade se četvrtkom u 20:00 na društvenom sastanku.

Postupak pisanja najave izleta ili informacije:

- prijavite se svojim pristupnim podacima (sekcija "prijava" je na vrhu stranice , gore desno)

- nakon toga na naslovnoj stranici vidjet ćete svoju sliku i nekoliko opcija (dodaj novi članak, moji članci, moj profil, uredi komentare...)

- izaberi "dodaj novi članak" u profilu

- napiši "naslov" (upiši cilj izleta i kraj koji se posječuje)

- izabrati kategoriju "najave izleta" ili "informacije" (koristeći kategoriju "najave izleta" trebat će te se ispuniti dodatna polja o detaljima izleta dok kod kategorije "plan. informacije" to nije potrebno).

- otvoriti tab "sadržaj" i napisati opisne detalje najave izleta ili informaciju

- otvoriti tab "dodatna polja" i ispuniti detalje o izletu (duljina, oprema, datum (budite pažljivi kod datuma i izaberite datum iz kalendara a nemojte upisivati ručno), vodič, težina, itd ...)

- ako objavljujete informaciju onda nema potrebe ispunjavati "dodatna polja"

- otvoriti tab "glavna slika" i "odaberi sliku" pa izaberi glavnu sliku izleta, ime slike nesmije sadržavati karaktere : čćšž

- ako želite staviti galeriju slika -> u tabu "galerija slika" - na svom kompjuteru otvorite folder sa svojim slikama (galeriju slika); izaberite na svom kompjuteru do 20 slika te ih uploadajte (na isti način kao i kod facebooka) ; ime slika nesmiju sadržavati karaktere čćšž  ;  slike možete smanjiti te tako ubrzati vrijeme potrebno za upload)
- ako niste zadovoljni izgledom ili ste napravili pogrešku , svoj tekst možete ponovo editirati kad hoćete i koliko puta hoćete, tekst možete i podebljati, smanjiti ili napraviti razmake između rečenica koristeći opciju "div"

- svoj tekst možete i odjaviti tako da "objavljeno" stavite na "ne"

Prijavom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-a, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost.

Sudionik izleta se je dužan tijekom izleta pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima pravo promijeniti rutu ili otkazati izlet.
Neno

Pročitajte druge članke iz ove kategorije: « Kako napisati planinarski članak