Primjer nečitkog teksta

Kako napisati planinarski članak

Članak bi trebao biti zanimljivog karaktera s opisom anegdota, društva, zanimljivosti na putu ili u prirodi. Čanak može biti o planini, prijatelju, društvu, planinarskoj kući, planinarskoj hrani, prirodi oko vas, cvijetu ili čak o interesantnom drvu uz planinarski put. Pisanje bi trebalo biti laganog stila bez suvišnih zamornih detalja za čitatelja i uz opis intrigantnih detalja s pohoda ili akcije.

Članak može biti i ozbiljan: opis planinarske opreme, zaštite prirode, hladnoće i vrućine u planini, opasnih detalja, staza ili vrhova su neki motivi takvog pisanja. Što bi čitatelje moglo zanimati na planinarskom pohodu od Japetića do Okića a da nije opis staze, vidika ili guste šume? Članak ne mora biti dugačak da bi bio zanimljiv. Nije potrebno dati sve odgovore na pitanja :-)

Postupak pisanja najave izleta ili informacije:

- svi koji imaju interes pisati trebaju prvo kontaktirati administratora kako bi vam dodijelio status "autor"

- svi koji već imaju objavljen članak na stranicama mogu odmah pisati novi članak bez kontaktiranja administratora

- prijavite se svojim pristupnim podacima (okvir za prijave je u desnom stupcu)

- na naslovnoj stranici vidjet ćete svoju sliku i nekoliko opcija (dodaj novi članak, moji članci, moj profil, uredi komentare...)

- izaberi "dodaj novi članak" u profilu

- napiši "naslov"

- izabrati kategoriju "izletnička sekcija" ili "alpinistička sekcija" ili "šojka trek" ili ...

- u "oznake" dodati ključne riječi (tag) kako želite da se vaš članak ističe na stranici. Na primjer: članak izletničke sekcije iz Gorskog kotara će imati oznaku "gorski kotar", s Velebita "velebit". Tagove možete vidjeti na naslovnici.

- istaknuto ostavite "ne"

- objavljeno stavite "da" ako želite da se članak odmah vidi na stranici ili "ne" ako želite tekst doraditi neki drugi dan ili još nemate slike...

- otvoriti "sadržaj" i napisati članak (članak možete napisati u wordu pa ga tu samo kopirati, to je puno jednostavnije i sigurnije!)

- otvoriti "glavna slika" i izabrati glavnu sliku izleta , ime slike nesmije sadržavati karaktere : čćšž

- otvoriti "galerija slika" -> na svom kompjuteru otvorite folder sa svojim slikama (galeriju slika); izaberite na svom kompjuteru do 20 slika i uploadajte ih u tekst (spremi); imena slika nesmiju sadržavati karaktere čćšž ; smanjite slike ako vam je internet brzina mala kako bi upload slika bio brži (800 x 600 na primjer)

- ako niste zadovoljni izgledom ili ste napravili pogrešku , sve svoje tekstove možete ponovo editirati kad hoćete i koliko puta hoćete

- svoj tekst možete i izbrisati tako da "objavljeno" stavite na "ne"

- ako imate problema ili pitanja, pošaljite ih administratoru

Napomene:

- svoj članak promovirajte na facebooku Društva,

- volontirajte u Društvu,

- budite aktivni i gurajte svoje ideje te tako promovirajte rad Društva i motivirajte druge planinare i članove da se pridruže akcijama,

- u Društvu postoje izletnička, alpinistička i markacijska sekcija gdje ste uvijek dobrodošli i

- puno planinarite!

Urednički odbor HPD "Japetić" ne objavljuje slike ne primjerenog karaktera i zadržava pravo uređivanja slika i tekstova. Tekstovi i slike moraju biti objavljeni s pravim imenom autora.
Neno

Pročitajte druge članke iz ove kategorije: Kako napisati najavu izleta ili informaciju »

2 komentari

• mr daniel