Mala Mojstrovka (2332 m)

U sklopu priprema dijela „dolomitske ekipe“, u subotu 09. srpnja 2016. smo otišli na Malu Mojstrovku (2332 m). Zbog relativno visoke nadmorske visine polaska je među naviše obiđenim vrhovima u Julijskim Alpama. S nje je lijep pogled na Mangart, djelomično Jalovec, Ponce i vrhove iznad doline Krnice, gdje se ističu Špik, Škrlatica i Prisojnik.

Okupljanje u šest ujutro u Samoboru, vodič je Mirjana Klarić. Autima, preko Ljubljane i Kranjske gore , penjemo se na na prijevoj Vršič. S Vršiča smo se popeli na Malu Mojstrovku Hanzovom puti (zelo zahtevna označena pot) osiguranom sajlama i klinovima. Nakon dužeg odmora na vrhu, povratak na Vršič je bio južnim putem. Na kraju silaska uživancija na siparu, nekima prvi put, a neki su i morali skidati gojze zbog upalih kamenčića.

(1 Glasaj)
Bojan Horvat

Pročitajte druge članke iz ove kategorije: « Slap Cerinski Vir (Smerovišće) Ojstrica (2350 m) »