Jezersko sedlo

Rio Bianco - Cima del Lago (2126 m)

...ili Bele vode - Jerebica

Jerebica je vrh koji se nalazi u Julijskim Alpama, na granici između Slovenije i Italije  iznad  Rabeljskog jezera (Lago di Predil ) . Na Jerebicu postoje dva pristupa, iz doline Možice i Jezerske doline.

Mi smo se odlučili za pristup s talijanske strane, te smo u nedjelju 13.08.2017. preko Kranjske Gore i Tarvisia otišli prema Rabeljskom Jezeru. S vrha je pogled na vrhove nad navedenim dolinama, te većem dijelu Julijskih Alpa (Montaž, Viš, Prestreljnik, Kanin, Mangart, Jalovec....).

Bojan Horvat

Srodni sadržaj (po oznakama)

Pročitajte druge članke iz ove kategorije: « Jezerska i Kokrska Kočna Jedan vikend »