Kako napisati planinarski članak?

Članak bi trebao biti zanimljivog karaktera s opisom anegdota, društva, zanimljivosti na putu ili u prirodi.

Članak može biti o planini, prijatelju, društvu, planinarskoj kući, planinarskoj hrani, prirodi oko vas, cvijetu ili čak o interesantnom drvu uz planinarski put.

Pisanje bi trebalo biti laganog stila bez suvišnih zamornih detalja za čitatelja i uz opis intrigantnih detalja s pohoda ili akcije.

Članak može biti i ozbiljan: opis planinarske opreme, zaštite prirode, hladnoće i vrućine u planini, opasnih detalja, staza ili vrhova su neki motivi takvog pisanja. Što bi čitatelje moglo zanimati na planinarskom pohodu od Japetića do Okića a da nije opis staze, vidika ili guste šume?

Članak ne mora biti dugačak da bi bio zanimljiv. Nije potrebno dati sve odgovore na pitanja :-)

Postupak pisanja najave izleta ili informacije:

– svi koji imaju interes pisati članak, napišite ga u word dokumentu.

Uz članak koji objavljujete, odaberite slike na svom kompjuteru (do 20 slika).

Smanjite slike, kako bi slanje i upload slika bio brži (800 x 600 na primjer)

Zatim sadržaj teksta i slike pošaljite na mail: izleti@hpd-japetic.hr

Ukoliko imate veći format slika i nemate mogućnost ili ne znate smanjiti slike,

možete ih poslati i putem WeTransfer-a: https://wetransfer.com/

Nakon pregleda od strane administratora,

Vaš članak će u najkraćem mogućem roku biti objavljen na web stranici i promoviran na facebooku Društva,.

– volontirajte u Društvu, – budite aktivni i gurajte svoje ideje te tako promovirajte rad Društva i motivirajte druge planinare i članove da se pridruže akcijama,

– u Društvu postoje izletnička, alpinistička i markacijska sekcija gdje ste uvijek dobrodošli i – puno planinarite!

Urednički odbor HPD “Japetić” ne objavljuje slike ne primjerenog karaktera i zadržava pravo uređivanja slika i tekstova.

Tekstovi i slike moraju biti objavljeni s pravim imenom autora.

Kako objaviti izlet?

Napomena vodiču i sudionicima izleta:

Važno je oglas pripremiti pravovremeno, da planinari mogu naći obavijest na internetu i u ormariću. Za autobusni izlet 4 tjedna unaprijed, za prijevoz autima 3 tjedna, za Samoborsko gorje 2 tjedna. Informacije i dogovori o pohodima rade se četvrtkom u 20:00 na društvenom sastanku.   Postupak pisanja najave izleta ili informacije: – svi koji imaju interes pisati najavu izleta trebaju prvo preuzeti obrazac u word. formatu (klikom na gumb dolje niže na kraju teksta)

– popunite detaljno obrazac sa svim traženim podacima, kako bi se mogao iskoristiti i u obliku letka za ormarić

– nakon toga pošaljite popunjeni word obrazac na mail:

izleti@hpd-japetic.hr

– u mailu navedite sve dodatne informacije koje su bitne za objavu

– nakon pregleda administratora, Vaša najava će biti objavljena u najkraćem mogućem roku