Izvješće o aktivnosti 2009

HRVATSKO PLANINARSKO DRUŠTVO „JAPETIĆ“
Starogradska 15
10 430   S A M O B O R

IZVJEŠĆE O AKTIVNOSTI
MARKACIJSKE SEKCIJE HPD „JAPETIĆ“ ZA 2009. GOD.

Markacijska sekcija planinarskog društva „Japetić“ u protekloj 2009. godini imala je  četri akcije na planinarskim putevima koje održava naše planinarsko društvo.

Prva akcija
s 5 učesnika je održana 10.05.2009.godine, u cijelosti su obnovljene markacije  i izvršeno je čišćenje staze na slijedećim planinarskim putevima:

• Pl. dom Šoićeva kuća – livada Leskovica – Livada Duga draga  - livada Katin krč – križanje pod vrhom Japetić (put br. 48.)
  • Pl. dom Šoićeva kuća – Mali Lipovec (a.p.) – prijevoj velika Vrata (put br. 50.)

Druga akcija
s tri učesnika je održana 02.09.2009.godine i obnovljene su markacije  na dijelu planinarskog puta:
  • Smerovišće (a.p.) – Pl. Dom Veliki Dol
(od Gregurić Brega do raskrižja s putem Samobor (Taborec) – Pl. Dom Veliki Dol)

Treća akcija
s tri učesnika je održana 17.10.2009.godine i obnovljene su markacije  na dijelu planinarskog puta:

• Samobor (Trg kralja Tomislava) – Anindol –Tepec – Cerje – D.Terihaji – Pl. Dom pod Okićem
(od piramide na Tepecu do prelaza planinarskog puta preko ceste Samobor – Cerje)

Četvrta akcija
s devet učesnika je održana 22.11.2009.godine i obnovljene su markacije i  izvršeno je čišćenje staze na slijedećim planinarskim putevima:

• Samobor (Trg kralja Tomislava) – Stražnik – Grgosova špilja u Otruševcu (a.p.)
  • Grgosova špilja – Lešće – Kosov breg – Vratnik – Slani Dol (a.p.)
(obnovljene su markacije od Samobora do Grgosove špilje, i na prvoj polovini drugog  gore           navedenog puta)

Za markiranje i održavanje naših planinarskih putova predviđena su tri izleta u ovogodišnjem planu društva, te se nadamo velikom odazivu. Osim prema gore navedenom planu, organizirati će se aktivnosti prema potrebi, te prema Vašem saznanju da li je koji planinarski put potrebno obnoviti.

Pročelnik markacijske sekcije

Bojan Horvat

Zdenko Kristijan

Pročitajte druge članke iz ove kategorije: « Statut HPD "Japetić" Gospodarska Komisija »