Izlet na slapove Mirne

Ova atraktivna staza prava je poslastica za ljubitelje netaknute prirode (13 km). Neki njezini dijelovi prolaze kroz razigrana korita rječice Drage i rijeke Mirne, u kojima je voda oblikovala jezerca, brzake i slapove. No jedan od najljepših ukrasa Mirne su tzv. kotle, neobična udubljenja u obliku kotlova koja je voda izrezbarila u koritu rijeke.

Obzirom na nedavno kišno razdoblje, vode nebi trebalo nedostajati, tako da preporučam fotoaparat kao obavezan dio opreme.

Isto tako, poučena iskustvom, savjet svima: ponesite rezervnu odjeću i cipele.. jer gdje ima vode - ima i mokrih gaća ;-)

Na stazi nema ugostiteljskih objekata, tako da jedan obrok i vodu prema osobnim potrebama nosimo u ruksacima. Nakon izleta planiramo navratiti u Buzet, u neku domaću konobu.

Daniela Čupić

Pročitajte druge članke iz ove kategorije: « Izlet na Stol u Karavankama