VOGEL

Vogel
Nedjelja, 2.7.2017.

Vogel je jedan od vrhova u sklopu Spodnjih Bohinjskih gora koje s južne strane zatvaraju Bohinjsko jezero, visok je 1922 m, a njegov spomen odmah asocira na skijanje. Od Bohinjskog jezera do Ski hotela na nadmorskoj visini 1533 m vozi gondola koju ćemo iskoristiti za naš izlet.

Plan izleta

Polazak autima u 6 sati s AK Samobor. Vozimo se u smjeru Bleda, odnosno Bohinjskog jezera gdje se na njegovoj južnoj strani nalazi parking pored donje stanica gondole za Vogel. Cijena povratne karte za žičaru je 15€.

Po dolasku do Ski hotela slijedi uživanje i slikanje Bohinjskog jezera s Triglavom iznad njega.

Trasa izleta je:Ski hotel-vrh Šija-vrh Vogel-Ski hotel u trajanju 5-6 sati.

Po dolasku do Ski hotela moguće je ručati u jednom od okolnih objekata. Poslije spusta gondolom do jezera a u ovisnosti o raspoloživom vremenu posjetit ćemo kanjon Vingar. Ulaznica se plača 4 ili 5 € ovisno o broju osoba

(1 Glasaj)
Darko Dömötörffy

Pročitajte druge članke iz ove kategorije: Održana je 94. redovna skupština HPD Japetić »