Karta područja

Planinarski dom "Šoićeva kuća" (385 m) KT 9

Pl. dom ŠOIĆEVA KUĆA – 385 m

ŠOIĆEVA KUĆA (385m) je najstariji pl. objekt u Samoborskom gorju. To je prizemna zgrada smještena d. od ceste uz potok Klokočevicu (ili Lipovečku Gradnu), a ispod obronka na kojem strši gradina Lipovec. Sagradila ju je 1931. podružnica HPD "Japetić" na mjestu nekadašnje stanice šumske željeznice, a po tadašnjemu zaslužnom predsjedniku nazvala je Šoićevom kućom. Ispred kuće društvo je 1935. sazidalo lijep zdenac, a oko njega postavilo pod krošnjom stolove i klupe za izletnike.

ŠOIĆEVA KUĆA više nije u vlasništvu HPD Japetića, te je trenutno zatvorena.

Šoićeva kuća je odlično polazište za uspone na Veliki dol, Oštrc, Lipovec-grad, Japetić, Veliki Lovnik i Noršić Selo

* od Samobora do Malog Lipovca (10 km) vozi autobus
* planinarski prilaz: od Samobora (Rudarska draga) preko Palačnika i Velikog dola 2:30 h

Žig se nalazi na fasadi lijevo od ulaza, na visini od pola metra ili se obilaznik može slikati.

(1 Glasaj)
Zdenko Kristijan