KT 14 – Noršićka Plešivica (728 m)

Noršićka Plešivica (728 m) je travnati zaobljeni vrh nedaleko Noršić Sela. Lijepi je pogled na vrh Zečak i Žumberak. Na betonskom stupiću je ugrađen metalni žig s označenom visinom od 721 m. Noršićka Plešivica je KT Hrvatske planinarske obilaznice.
Prilazi: Iz Kapelišća 20′, od Pl. kuće Scout 1:30 h.

Noršić Selo (650 m) je naselje na padini Noršićke Plešivice. Iznad sela, a ispod crkve Sv. Duha je zaselak Kapelišće. Tu je i križanje markiranih putova škola i autobusno stajalište, a preko puta je župni dvor.
Prilazi: Iz Vilinskih jama 1:20 h, od pl. doma Žitnica 2 h, iz Dragonoša 1 h, iz Grdanjaca preko Bedra ili Višnjevca 2:30 h .

Planinarska kuća Scout u Koretićima (360 m) nalazi se u Noršićkom jarku, u dolini potoka Bregane. Ima 35 ležaja, a otvorena je vikendom od 1. travnja do 1. listopada. U domu dežuraju članovi PK „Scout“ iz Samobora.
Prilazi: Iz Stojdrage 2 h, iz Kravljaka 1 h, Iz pl. doma Žitnica 2:45 h.

Eko selo Žumberak (357 m) je izletište u Koretićima uz potoka Rakovac, s restoranom i sobama za noćenje. Od pl. kuće Scout udaljeno je cestom 20′ .