Na Stolu

pogledNe švedskom, nego na najvišem vrhu Karavanki (za one slabije informirane). Prošli vikend smo Branka,Tomi i ja odlučili da bi bilo šteta ne iskoristiti bar jedan dan i otići negdje malo prošetati. Prognoza je bila prekrasno vrijeme, sam kaj su temperature puno pretople za ovo doba godine.

Snježna granica je prilično visoko, tak da smo se nadali samo manjoj količini bljuzge. Uspon je malo zahtjevniji, ali ništa teško.

Pogled je fantastičan, ali naravno da nismo uzeli fotić, tak da je i mobitel poslužio u nedostatku nečeg boljeg. Silaz je bio posebna priča. Sunce je odradilo svoj dio i nastala je zanimljiva kombinacija razmočenog snijega, leda, blata i kamenja.
Hodanje ko po jajcima, ne bi bas šteli imati potrgane noge. Dobar kondicijski trening, sa rehidracijom u obliku pive in radlerja u Valvasarjevem domu. Izlet za preporučiti!

(1 Glasaj)
Ivanka Jakopec

Pročitajte druge članke iz ove kategorije: « Alpinistička škola na Gorskom zrcalu Monte Rosa »