Jesenska idila na Žumberku

Prekrasan dan i zlatno žute breze donijele su radost u tmurne jesenje dane. Žumberak je divan u ovo doba godine, prozračan, obojen. Nespokoj je samo unijelo rušenje stabala, blato i nemar onih koji to rade u blizini lovačke kuće nad Gričem. Najljepši dio puta je između Ječmišta i Pliješa gdje su se na livadama smjestile breze nevino bijelog tijela i zlatne kose. Žalosno je što te divne livade s kojih se pruža pogled na Žumberak i Pokuplje polako pokriva šuma. Način života to nemilosrdno i grubo donosi i tu nema pomoći. Zbog hladnoće više nema gljiva a voljeli smo ih inače pripremiti na Vodicama. Možda dogodine. Sve u svemu još jedan lijep izlet.
(1 Glasaj)
Darko Dömötörffy