Klek (1181 m)

Svi na Klek!

Što nas je sve u nedjelju (30.10.) motiviralo da krenemo na izlet?

Odlična prognoza, pomicanje sata, dobra volja, ugodno društvo.... vjerujem sve pomalo.

Nas 30 krenulo je iz Samobora do Ogulina gdje smo stigli taman na jutarnju kavu u kafiću „Nazorova 5“, zgodno mjesto, dobra kava.

Ne žureći i čekajući da malo zagrije nastavili smo do polazne točke: Kneje

Put vodi kroz šumske obronke i široke proplanke, a vidik je prekrasan. do spajanja puta sa stazom koja dolazi od Bjelskog nam je trebalo ugodnog hoda manje od 1,5 sat.

Do doma nije daleko, pola sata laganog uspona šumom.

Grupa je bila osvježena novim članovima i školarcima, što je članovima s dužim stažem hodanja izuzetno drago i neobično zadovoljstvo .

Ispred doma nam je bio dovoljan kratak odmor i nastavili smo uspon do vrha Kleka. šta vam više treba da budete zadovoljni osim pogleda i lijepog vremena.

Povratak s vrha je bio malo brži jer vam se, kao i obično, u glavi roje neobične misli: piva, hrana. odmor......

Na spustu smo naletili na naše male i velike prijatelje: Branku i obitelj Tot. to je dobar stav: od malih nogu prema velikim brdima.

Na parkingu smo se razišli s različitim idejama pa su neki svratili na palačinke u isti kafić, neki su produžili u potrazi za zimnicom ( krupmpir, zelje), a neki pravac kući.

Tekst napisala: Vesna Pavlin

Bojan Horvat