Gojzerice negdje u Bijelim stijenama

Planinarstvo

Planinarstvo ili planinarenje je prirodna vježba koja promovira tjelesnu kondiciju, ekonomičan je i praktičan, i ne zahtijeva posebnu opremu. Budući da je pješak može hodati koliko on zeli, ne postoji fizičko naprezanje, osim ako hoda među brdima ili planinama. Planinarenje je rekreacijska aktivnost u kojoj živimo, jer želimo a ne zato što moramo.

Kod planinarenja, putovanje je važnije od destinacije a razlog putovanja se razlikuje od osobe do osobe i od prigode do prigode.  Neke najvažnije informacije možete pročitati ovdje:

U svojoj osnovnoj definiciji, planinarenje je jednostavno hodanje u rekreacijske svrhe. Planinarenje može biti vaša prosječna nedjelja šetnja kroz park ili to može biti tri tjedna ekspedicije kroz Himalaju. Ako ste u mogućnosti staviti jednu nogu ispred druge onda ste u mogućnosti hodati i planinariti.

Kad ljudi razmišljaju o planinarenju, oni uglavnom misle na prirodu, veliki otvoreni prostor, ruksak i šator. Za većinu ljudi, planinarenje je bijeg u prirodu sam ili sa prijateljima da biste dobili dobru tjelesnu i duševnu vježbu zaboravljajući sve oko sebe...dosadnu svakodnevicu i užurbanost gradskog života.

Na našoj internet stranici možete pratiti planinarenje u najširem smislu riječi i pogled na sve različite varijacije planinarenja: pješačenje, alpinizam, orijentaciju, prijateljstvo, ekologiju, korisne informacije, vještine planinarenja, tehnike i opreme.

Nadamo se da će Vam naša internet stranica pružiti mnogo informacija i da ćete nam se rado pridružiti ili posjećivati, virtualno kroz internet stranicu i/ili na našim planinarskim pohodima.
Neno

Pročitajte druge članke iz ove kategorije: « Kako početi planinariti? Plan izleta 2010. »