Planinarska kuća "Scout" u Koretićima (360 m) KT 16

Planinarska kuća "Scout" u Koretićima nalazi se u Noršićkom jarku, u dolini potoka Bregane. Centar se nalazi 5 minuta hoda od eko-sela Koretići, a u njegova dva objekta se nalaze kuhinja, dvije blagavaone, WC s tuševima i 4 osmerokrevetne sobe.

Od Noršić Sela (AP) do kuće ima 1:45 h; iz Stojdrage preko Kravljaka 2 h; od pl. doma na Japetiću 2:45 h; od Gostinjca Sv. Bernarda 2 h; Šoićeve kuće preko Dragonoša i Orta 3 h te od Gornje Vasi 2:40 h.

Žig je u kutiji na zidu kuće.
Zdenko Kristijan